top of page
mars-onculeri-5-min.jpeg

MARS KAMPI 

HAKKINDA

Mars Kampı; bilginin sadece entelektüel bir donanım olmadığı, fonksiyonu olan, işe yarayan ve yeni bilgilerin, öğrenmelerin önünü açan bir hayat bileşeni ve katalizör olduğu inancı ile yola çıkmış bir projedir.

MİSYON & TARİHÇE.

Mars Kampı; öğrenen ve öğreten tüm katılımcılarına, bilginin, ekranın arkasındaki sanal bir dünyaya ait olmadığını gösterir. Yaptığı uygulamalar ile bilgiyi içselleştirir. Öğrenmenin nedenleri, sonuçları ve bilginin kendisi ile bir bütün olduğunu gösterir.

Mars’taki olağanüstü koşullar üzerinden öğrencilerin problem çözme, sürdürülebilir modeller kurma, transdisipliner düşünme gibi beceriler kazanmalarını amaçlar.

Mars Kampı; Gelecek Araştırmaları Enstitüsü’nden Murat Şen ve ODTÜ Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Eğitimi Merkezi Direktörü Prof. Erdinç Çakıroğlu liderliğindeki bir ekip tarafından geliştirildi. 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için hazırlanan program, yaş gruplarına göre bir araya getirilen çocukların kritik düşünme, birlikte çalışabilme ve üstüne ekleyerek geliştirme kapasitelerini artıracak şekilde tasarlandı. 

MARS ÖNCÜLERİ.

İŞ BİRLİKLERİ.

Kaynakları kısıtlı bir gezegende yaşıyoruz. Üstelik gezegenimize iyi davranmıyor, kaynaklarımızı dikkatsiz ve bilinçsizce tüketiyoruz.

Bugün her gece 800 milyon insan aç uyuyor, 1 milyar insan temiz suya erişemiyor. Düşüncesiz hareketlerimiz nedeniyle yeryüzündeki kaynaklar adil şekilde kullanılamıyor. 

Mars Kampı, bu duruma dikkat çekmek ve destekleyicileriyle birlikte güzel bir gelecek inşa etmek için çalışıyor.

GSB-logo.png
HÜ-logo.png
LogoABU.png
THK-logo.png
TFO-logo.png
humed-logo.png
redbull-logo.png
pepsico-logo.png
IFT.png
ieeerenkli.png
webtekno.png
itü mbg kulüp logo.png
vxvxvxv.png
Biyogen logo png.png
Gıda_Topluluğu_Renkli_Logo.png
bottom of page