top of page
android-770062_1920_edited.jpg
renkli (1).png

13 ŞUBAT 2021

10.00-19.00

FİKİR

YARIŞMASI.

Bio Futurathon; yeni fikir ve projelerin üretilmesi hedefi doğrultusunda yarışmacıların biyomühendislik yöntemleri ile engelsiz bir gelecek tasarlayabilmek için mentör destekli takımlar halinde çalışarak, sektördeki problemlerin çözümüne odaklandıkları bir fikir yarışmasıdır.

BİYOMÜHENDİSLİK İLE ENGELSİZ GELECEK.

Bilim ve mühendislik ile engelsiz bir geleceğe ulaşabilmek mümkün. Tekerlekli sandalyenin icadından protezlerdeki en son teknolojiye kadar, insanların yaşamlarını iyileştirmek için pek çok adım atıldı. Bilim ve mühendislikteki parlak beyinleri bir araya getirerek bizlere engelsiz bir gelecek vadedecek yeni fikirleri bulacağız.

BAŞVURU SÜRECİ.

Etkinliğe tüm lise ve üniversitelerden 3 ila 5 kişilik öğrenci gruplarının başvuruları alınacaktır. 

Yarışma tamamlanmıştır!

İŞ BİRLİKLERİ.

Etkinliğimiz; Yıldız Teknik Üniversitesi Biyoteknoloji ve Genetik Kulübü, İstanbul Teknik Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Öğrenci Kulübü,  IEEE Doğuş Üniversitesi Öğrenci Kolu Computer Society öğrenci toplulukları katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.

DETAYLAR.

Etkinliğimizde konuşmacı olarak Dr. Banu Köse, Dr. Ece Öztürk, Prof. Dr. Mustafa Türker ve Dr. Neel Sharma yer alacaktır. Konuşmacılarımız kendi alanları ile engelsiz bir geleceğe nasıl ulaşabileceğimiz hakkında kısa konuşmalar yaptıktan sonra sorularınızı yanıtlayacaklardır.

Dr. Banu Köse, Prof. Dr. Didem Özçimen, Dr. Ece Öztürk, Dr. Urartu Şeker ve Dr. Savaş Taşoğlu yarışmamıza jüri olarak dahil olacaktır.

Etkinliğimizde  Dr. Tuğba Özer, Doç. Dr. Ayhan Bingölbali, Doç. Dr. Cem Bülent Üstündağ ve Faisal Nawaz gibi değerli uzmanlar takımlara mentorluk desteği sağlayacaktır.

ETKİNLİK PROGRAMI.

schedule3.PNG
itü mbg kulüp logo.png
ieeerenkli.png
Biyogen logo png.png
vxvxvxv.png

MEDYA SPONSORU

webtekno.png
bottom of page