NE
YAPIYORUZ

Mars Kampı, uygulaması olmayan konu barındırmaz.

Bilgiyi aktarma yöntemi uygulamadır.

PROGRAM.

Meteoroloji

Meteoroloji, içinde yaşadığımız atmosferin bilgisidir. On binlerce yıldır süren gözlemler ile insanın ilk ölçme, değerlendirme nesnesi olmuştur. Meteorolojik gözlem araçlarının üretilmesi (termometre, barometre, psikrometre) enstrümantasyona giriş olarak Mars Kampı'nın kullandığı yöntemlerden biridir.

Amatör Telsizcilik

Kablolu, kablosuz iletişim nasıl sağlanıyor? Elektromanyetik dalgalar nedir? Radyasyon nedir, ne kadarı zararlıdır? Bu sorulara, uygulamalı olarak cevap verir. Dünyanın en iyi elektronikçilerinin ortak uğraşı olan amatör telsizciliği sevdirir. Acil durum, afet haberleşmesini uygulamalı olarak öğretir.

Mars Kampı; bilginin sadece entelektüel bir donanım olmadığı, fonksiyonu olan, işe yarayan ve yeni bilgilerin, öğrenmelerin önünü açan bir hayat bileşeni ve katalizör olduğu inancı ile yola çıkmış bir projedir. 

 

Mars Kampı, öğrenen ve öğreten tüm katılımcılarına, bilginin, ekranın arkasındaki sanal bir dünyaya ait olmadığını gösterir. Yaptığı uygulamalar ile bilgiyi içselleştirir. Öğrenmenin nedenleri, sonuçları ve bilginin kendisi ile bir bütün olduğunu gösterir. 

 

Mars Kampı, uygulaması olmayan konu barındırmaz. Bilgiyi aktarma yöntemi uygulamadır. Bu aktarımda kullandığı  yöntemler kısaca şu şekildedir:

Topraksız

Tarım

Topraksız tarım, su kültürü ile başlayıp, akuaponik sistemler kurulmasını kapsayan bir süreçtir. Proje sonunda yetiştirilen bitkilerin hep birlikte tüketilmesi projenin en keyifli anlarından biridir. Projenin bu ayağında, biyoloji, azot döngüsü, simbiyoz (akuaponik sistemler), botanik gibi konular öğrenciyi sıkmadan ele alınır. Proje suni ışıkla aydınlatmayı da kapsadığından, temel elektrik, elektronik bilgisini de aktarır.

Alternatif

Enerji

Akar su, buhar, elektrik, biyoyakıt, güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, radyoaktif güç kaynakları konularını uygulamalı olarak aktaran bir Mars Kampı modülüdür.

NEREDE ÇALIŞIYORUZ.

ŞİMDİ HAREKETE GEÇ!

#HACKTHEFUTURE

HAREKETE KATIL!

En son haber ve güncellemeleri al

Bizimle iletişime geç

Merak ettiğin şeyler olursa lütfen bize yaz.

Mutlaka cevap yazıyoruz 😉

ADRES

TELEFON

Uğur Mumcu'nun

Sokağı 64/3 Ankara

0 (312) 446 0300

EPOSTA

© 2020 Gelecek Araştırmaları Enstitüsü | Kullanım Koşulları